10 būdų, kaip prailginti drabužių tarnavimo laiką

Atraskite geriausią būdą prižiūrėti savo drabužius ir tinkamos drabužių priežiūros privalumus.

Kartais, netikėtai, atrandame kadaise mylėtus drabužius, nustumtus į tolimiausius spintos kampelius, turinčius nepriežiūros ženklų – išblukusias spalvas, ištemptas rankoves ir įsisenėjusias dėmes. Dažna šių susidėvėjimo požymių priežastis yra netinkamas skalbimas.

Rūpestinga drabužių priežiūra neapsiriboja noru atrodyti ir jaustis gerai. Naudojant apgalvotus, veiksmingus būdus išlaikyti ir pratęsti drabužių tarnavimo laiką mėgstamą drabužį išsaugosite ilgiau. Laikydamiesi 10 mūsų drabužių priežiūros patarimų, ne tik išsaugosite savo garderobą ir sutaupysite pinigų - tuo pačiu teigiamą poveikį aplinkai, kurioje gyvename.

Folded clothes together with hanging clothes

 

1. Skalbinių simboliai – nepamirškite perskaityti priežiūros etiketės

Norint, kad jūsų drabužiai atrodytų geriausiai, svarbu suprasti unikalius skirtingų audinių poreikius.

Parinkdami tinkamą vandens temperatūrą, galėsite išlaikyti ryškias spalvas, giliai valyti ar pašalinti dėmes. Karštas vanduo puikiai pašalina bakterijas, o šaltas vanduo švelniai prižiūri gležnus ir ryškiaspalvius drabužius.

Prieš pradėdami, skirkite šiek tiek laiko ir perskaitykite priežiūros etiketes ant kiekvieno drabužio. Ypač mokantis prižiūrėti lininius drabužius ir kitus natūralius pluoštus.

Šis paprastas veiksmas yra būtinas norint pasirinkti tinkamą vandens temperatūrą ir tinkamą plovimo ciklą. Laikykitės etiketėje pateiktų rekomendacijų, kad pailgintumėte drabužių tarnavimo laiką.

2. Skalbinių rūšiavimo menas

Skalbinių rūšiavimas yra ne tik būtinas tinkamos drabužių priežiūros žingsnis; tai taip pat idealus būdas įtraukti visą šeimą į namų ruošos darbus.

Susipažinkite su etiketėmis ir surūšiuokite skalbinius į krūvas: baltus, tamsius, šviesius ir ypač nešvarius skalbinius.

Tada surūšiuokite rūbus pagal audinių tipus. Daug geresnių rezultatų pasieksite, išsaugosite spalvas ir apsaugosite gležnus audinius, jei kartu skalbsite panašių tipų audinius, pvz.:, didelių gabaritų vilnonius džemperius arba medvilninius marškinėlius ir marškinius.

3. Dėmių šalinimas – šalinkite iškart

Greitai veikite, kai kalbama apie dėmes. Kuo ilgiau jų nepašalinsite, tuo daugiau pastangų reikės.

Nedelsdami pašalinkite dėmes naudodami natūralius skalbinių dėmių valiklius. Išbandykite lygių dalių acto ir kepimo sodos mišinį, kad pašalintumėte sunkiai įveikiamas dėmes. Užtepkite pastos, švelniai patrinkite ir nuplaukite vėsioje aplinkoje. Natūralios priemonės yra veiksmingos ir tvaresnis požiūris į drabužių priežiūrą.

Kad būtų patogiau, taip pat galite turėti dėmių šalinimo rašiklį. Tai greitas sprendimas, kad skysčių išsielijimas nesugadintų jūsų mėgstamų drabužių.

4. Optimali drabužių priežiūra gali reikšti mažiau skalbimo

Ne visus drabužius reikia skalbti po kiekvieno naudojimo. Tokie rūbai kaip džinsai, megztiniai ir paltai dažnai išlieka švarūs net ir dėvint daug kartų.

Be to, išmaniosios skalbimo mašinos su garų funkcija užtikrina kruopštų, bet švelnų valymą, puikiai tinka gaivinti drabužius, kurių nereikia visiškai išskalbti.

Skalbdami drabužius rečiau, sutaupysite laiko skalbimui ir sumažinsite energijos bei vandens suvartojimą. Tai puikus įprotis, kurį reikia įgyti, kad drabužiai tarnautų ilgiau ir atrodytų kaip nauji.

5. Neperkraukite skalbimo mašinos – raskite balansą

Pradedant skalbimo ciklą, kai neturite pilnos įkrovos, eikvojate vandenį, o skalbimo mašinos perpildymas nėra naudingas drabužiams ar pačiai mašinai. Svarbiausia rasti tinkamą optimalios drabužių priežiūros pusiausvyrą.

Perpildytos mašinos ne visada tinkamai skalbia ir padidina audinių susidėvėjimą, nes pluoštai intensiviau trinasi. Taip pat kyla pavojus, kad ploviklio likučiai nebus kruopščiai nuplauti ir liks ant jūsų drabužių. Norint užtikrinti tinkamą skalbimą, svarbu subalansuoti įkrovos dydį.

Geras patarimas – užpildyti maždaug tris ketvirtadalius būgno ir palikti pakankamai vietos drabužiams laisvai judėti, t. y. maždaug rankos dydžio tarp drabužių ir būgno sienelės.

6. Pasirinkite tinkamą skalbimo programą

Tinkamos skalbimo programos pasirinkimas mašinoje taip pat padės tinkamai prižiūrėti drabužius.

Naudojant netinkamus vandens santykius ir ciklo trukmę, gali padidėti drabužių susidėvėjimas ir be reikalo naudosite energija, o tai neigiamai veikia jūsų piniginę, drabužius ir aplinką.

Norėdami tinkamai prižiūrėti drabužius, rinkitės skalbimo mašinas su išmaniosiomis funkcijomis, kurios sumaniai reguliuoja laiką, vandenį ir energiją, atsižvelgdami į įkrovos dydį.

7. Protingas ploviklio naudojimas – mažiau yra daugiau

Skalbimo metu naudojant per daug skalbiklio gali susidaryti per daug burbuliukų, į audinį įstrigti nešvarumai ir likučiai.

Jei į skalbimo mašiną įpilsite per daug skalbiklio, drabužiai nebus tinkamai išskalbti. Peržiūrėkite instrukcijas ant skalbiklio pakelio ir laikykitės rekomenduojamo kiekio, kad galėtumėte tinkamai prižiūrėti drabužius.

Be to, būtinai naudokite jūsų skalbimo mašinai tinkamą ploviklį. Gali būti, kad tam tikri skalbikliai netinka iš priekio kraunamoms skalbimo mašinoms, o kiti netinka iš viršaus kraunamoms skalbyklėms.

8. Paprastas lyginimas

Naudoti lygintuvus ar drabužių garintuvus yra geras įprotis, kad drabužiai atrodytų švieži ir gražūs.

Pirmiausia patikrinkite drabužių priežiūros etiketes ir įsitikinkite, kad jie tinka lyginti. Laikykitės visų rekomendacijų dėl tinkamos lyginimo temperatūros. Visada naudokite drabužių garintuvus ir lygintuvus pagal savo gaminio naudojimo instrukciją.

Sutvarkykite savo lyginimo rutiną taip, kad galėtumėte greitai ir lengvai atlikti šį darbą:

  • Grupuokite drabužius pagal audinio tipą ir lyginimo temperatūrą; tai pagreitina procesą ir išvengia nuolatinio temperatūros nustatymų keitimo
  • Turėkite po ranka ąsotį su distiliuotu vandeniu, kad užpildytumėte lygintuvo vandens baką iškart
  • Pirmiausia lyginkite lengviausiai lyginamus audinius, tokiais kaip marškinėliai ir pagalvių užvalkalai, o tada pereikite prie sudėtingesnių. Taikydami sistemingą požiūrį, greičiau baigsite
  • Kai kurių drabužių lyginti gali visai nereikėti - Pabandykite sulankstyti audinius, kai tik išimsite juos iš džiovyklės. Lengva išlyginti visas raukšles, kol audiniai dar šilti.

9. Drabužių spintos tvarka - drabužių priežiūros rutinos dalis

Suteikite savo drabužiams erdvės, kurios jiems reikia, kad jie ilgiau atrodytų gerai. Natūralūs pluoštai, tokie kaip medvilnė, linas, šilkas ir vilna, klesti vėsiose, sausose ir gerai vėdinamose spintose. Tai apsaugo nuo pelėsio ir neleidžia jiems susiraukšlėti.

Sunkūs drabužiai, pavyzdžiui, megztiniai, turėtų būti sulankstyti, kad išlaikytų formą. Kitiems sunkiems audiniams naudingos medinės arba paminkštintos pakabos.

Skirdami laiko savo drabužių spintai sutvarkyti, jūs ne tik užtikrinsite audinių ilgaamžiškumą bet ir grečiau surasite norimą drabužį.

10. Laikykite drabužius sausus ir be drėgmės

Drėgnoje aplinkoje atsiranda pelėsis, o jis yra didžiausias drabužių priešas.

Užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją retkarčiais palikdami atidarytas spintos duris. Visada gerai išdžiovinkite drabužius prieš juos dėdami į spintą.

Inovatyvūs skalbinių sprendimai, tokie kaip išmaniosios džiovyklės, yra sukurti būtent šiam tikslui ir siūlo efektyvų visų tipų audinių džiovinimą, kad jūsų drabužių spinta būtų nepriekaištinga.

Rūšiuokite drabužius pagal audinių tipus ir pasirinkite tinkamą temperatūros ciklą, kad kiekvienas drabužis būtų tinkamai prižiūrimas.

Kai padedate savo drabužiams gyventi ilgiau, prisidedate prie sveikesnės namų aplinkos jums ir jūsų šeimai.